Topánky na turistiku

Topánky na turistiku

Turistika je na Slovensku veľmi obľúbenou kratochvíľou mladých, ale aj starších. Turistika je finančne nenáročná zábava, pri ktorej možno prežiť rôzne dobrodružstvá. Napriek malým nákladom na túry, turistika vyžaduje rôzne počiatočné náklady. Vydať sa do hôr bez topánok na turistiku je nielen nerozumené, ale aj nebezpečné. Do bežného lesa určite môžeme vyraziť aj v teniskách, avšak do vyšších hôr, ako sú napríklad Tatry, sa to rozhodne neodporúča.

Pri pohybe na skalách či skalným sutinách je kľúčové aby noha bola v pevnej pozícií. Ide o to, aby pohyblivosť nohy v členku bola minimálna. Ideálnou obuvou z tohto pohľadu sú lyžiarky,  a tie sa dokonca aj niekedy používajú.

Moderné turistické topánky sú preplnené technologickými inováciami. Príkladom je napríklad Goretex, materiál, ktorý bol vyvinutí americkou vesmírnou agentúrou – NASA. Goretex je podobný igelitu, avšak na rozdiel od nehu je perforovaný – nachádza sa v ňom množstvo mikroskopických dier, ktoré umožňujú vodnej pare prestupovať cez tento materiál. Naopak voda je Goretextom efektívne zastavovaná. Topánky vybavené Goretexom sú nepremokavé a zároveň vzdušné. Táto vlastnosť je pri topánkach na turistiku kľúčová, pretože noha turistu sa často silne potí a tento pot musí byť adekvátne odvádzaný.

Bude vás zaujímať:

  • Letné topánky S príchodom slnka, s jeho otepľujúcimi sa lúčmi, môžeme […]
  • Zimné topánky Zima je ťažkým obdobím pre celé ľudské telo. Trpí hlava, ruky, […]
  • Čierne topánky Topánky sú vášňou ženského pokolenia už od nepamäti. V tomto […]
  • Goratex topánky Technologický pokrok sa nevyhýba ani topánkach. A to nie […]
  • Topánky na platforme Topánky na platforme zažili svojich 15 minút slávy počas disko […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.