Topánky na platforme

Topánky na platforme

Topánky na platforme zažili svojich 15 minút slávy počas disko éry 80-tych rokov. V tom čase nosili topánky na vysokej a viditeľnej platforme aj muži.

Platforma topánky je v podstate výrazne hrubšia podrážka. Niekedy môže dosahovať aj niekoľko desiatok centimetrov. Topánky na platforme sú oveľa staršie, ako by sa dalo čakať. Používali ich už v starovekom Grécku počas divadelných predstavení. Pomocou topánok na platforme sa zvyšovala výška dôležitých postáv hier, čo im dodávalo potrebnú autoritu.

Do západnej civilizácie sa viditeľnejšie topánky na platforme dostali až začiatkom šesťdesiatych rokov počas kultúrnej revolúcie. Účel topánok na platforme zostal rovnaký po mnohé tisícročia – spraviť človeka vyšším. Na rozdiel od podpätkov však platforma nedeformuje chôdzu. V topánkach na platforme vyzerá chôdza relatívne prirodzene.

Topánky na platforme využívajú aj muži, a dokonca aj heterosexuáli. Tí však nenosia tento druh topánok viditeľným spôsobom. Na trhu sú dostupné pánske topánky, ktoré maskujú použitú platformu. Dôvod je jednoduchý – urobiť muža vyšším. Vďaka tejto jednoduchej pomôcke možno mužovi pridať na výške až 5 centimetrov bez toho, aby to bolo možné spozorovať.

Hoci sú topánky na platforme dávno za svojim zenitom, stále ich možno považovať za obľúbený typ topánok.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.