Salomon topánky

Salomon topánky

Salomon je módna značka zo sveta športu. Jej pôvod možno hľadať v povojnovom Francúzsku, kedy rodina Salomonová založila firmu na výrobu obuvi. Stalo sa tak v meste Annecy. Firma rýchlo expandovala a na konci 20 storočia expandovala globálne. Tohto si všimol Adidas, svetový obor športovej módy, a v roku 1995 kúpil Salomon do svojho portfólia. Salomon sa však v náručí Adidasu dlho neohrial. Už v roku 2005 bol predaný fínskej spoločnosti Amer Sports.

Salomon hral významnú úlohu vo vývoji športovej módy. Táto francúzska firma je najznámejšia svojimi lyžiarkami, pri ktorých prišla s mnohými revolučnými nápadmi.  Okrem lyžiarok má Salomon bohatú ponuku aj v iných športoch, ako je beh či tenis. V minulosti Salomon vyrábal aj kolieskové korčule, ale pre problémy s patentmi sa tejto vcelku úspešnej činnosti vzdal.

Salomon topánky je možné na Slovensku kúpiť v každej dobrej predajni športových potrieb či športovej obuvi. V prípade potreby je možné nakupovať túto značku topánok aj na internete. Kúpa športových topánok Salomon na internete je pohodlná a cenovo sa určite vyplatí. Jedinou nevýhodou je to, že tovar nie je možné si vyskúšať, čo môže byť pri športových topánkach vcelku veľký problém.

Bude vás zaujímať:

  • Topánky Rieker Výroba topánok patrí medzi prvé priemyselné odvetvia, ktoré […]
  • Etnies topánky Väčšina výrobcov štýlových topánok pre mladých ľudí sa […]
  • Goratex topánky Technologický pokrok sa nevyhýba ani topánkach. A to nie […]
  • Roxy topánky Koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov vzniklo […]
  • Bežecké topánky Beh je človeku tak prirodzený ako dýchanie. To, že moderný […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.