Letné topánky

Letné topánky

S príchodom slnka, s jeho otepľujúcimi sa lúčmi, môžeme konečne odhodiť všetko, čo patrí k nenávidenej zime. Už sa nemusíme brodiť v studenej kaši snehu, konečne môžeme začať odhaľovať svoje telo aj mimo vlastného domova. Veľmi príjemná je najmä zmena obuvi, ktorá nás čaká každé leto. V tomto období už nenosíme obuv, aby nám nezamrzli nohy, ale iba aby sa nám pohodlne chodilo.  V lete by sme mohli chodiť aj bosí, keby všade bol príjemný piesok ako na prímorských plážach.

Letné topánky by mali byť ľahké a vzdušné. Nikto predsa nechce, aby sa mu pri vysokých poludňajších teplotách potila noha. Najvhodnejším typom topánok na leto sú sandále. Chodidlo v nich je takmer úplne slobodné, avšak aj napriek tomu sandále pevne sedia na chodidle a poskytujú mu plnú bezpečnosť. Počas leta možno nosiť aj klasické plné topánky. Do týchto topánok je však dobré mať špeciálne ponožky, ktoré sú kratšie, tenšie a lepšie zvládajú produkciu potu.

Veľmi obľúbené sú aj tzv. žaby, ktoré sú podobné bežným šľapkám. Kým pri šľapkách je noha pripevnená k obuvi po stranách, žabky využívajú pásik, ktorý rozdeľuje chodidlo v oblasti medzi palcom a ukazovákom.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.