DC topánky

DC topánky

Koncom 80-tych a začiatkom 90-tuch rokov vzniklo v USA niekoľko firiem produkujúcich módu hlavne pre mladých ľudí. Jednou z tých firiem je aj spoločnosť DC, ktorá bola založená v kalifornskom meste Vista. Za zrodom spoločnosti DC stále Ken Block. Firma sa pôvodne volala Droors shoes, z čoho plynie aj skratka DC. V súčasnosti však DC topánky nemajú nič spoločné s Droors shoes, pretože táto časť spoločnosti je už nefunkčná. V súčasnosti je DC vlastnená známou firmou Quicksilver. DC bola kúpená za 87 miliónov dolárov.

DC vyrába oblečenie, topánky a rôzne doplnky hlavne pre mladých ľudí venujúcich sa extrémnym športom. Takto sú DC topánky primárne určené pre skateboarding či biking. Toto však neobmedzuje používanie DC topánok aj ľuďmi, ktorí tieto športy videli maximálne v televízii. DC je predovšetkým o štýle mladých ľudí. DC robí svoju propagáciu sponzorovaním rôznych  profesionálnych extrémnych športovcov.

Topánky DC je možné kúpiť v každej dobre skate  či hip hop predajni. V prípade, že žijete v meste, kde nič takéto neexistuje, nezúfajte. Je tu internet a s ním aj niekoľko eshopov, ktoré sa venujú predaju DC topánok. Nákup cez internet sa často cenovo oplatí viac ako v bežnom obchode.

Bude vás zaujímať:

  • Etnies topánky Väčšina výrobcov štýlových topánok pre mladých ľudí sa […]
  • Steel topánky Topánky majú mnoho podôb. Niektoré topánky sú zvláštnejšie ako […]
  • Roxy topánky Koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov vzniklo […]
  • Topánky Rieker Výroba topánok patrí medzi prvé priemyselné odvetvia, ktoré […]
  • Salomon topánky Salomon je módna značka zo sveta športu. Jej pôvod možno […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.