Čierne topánky

Čierne topánky

Topánky sú vášňou ženského pokolenia už od nepamäti. V tomto sa antické ženy a ženy 21. storočia veľmi nelíšia. Ženy sa kochajú pri tvaroch, vzoroch, štýloch, cenách a farbách topánok. Nakupovanie topánok je bežná zábava solventných spoločností. Takmer všetky topánky sa dovážajú z Číny, kde ich dokážu vyrobiť za veľmi nízke ceny. To umožňuje ženám vo vyspelých krajín kupovať doslova hromady topánok.

Farba topánok hrá významnú rolu pri výbere tohto tovaru. Každá žena sa chce vyjadriť nielen svojimi šatami, ale aj topánkami. Tie sú síce detail, ale detail nesmierne podstatný.

Medzi najčastejšie farby topánok patrí červená, zelená, modrá, čierna, biela, ružova či žltá. Každá farba je nositeľkou iného významu. Čierne topánky vyjadrujú kvality čiernej farby. Tá je v našej kultúre spájaná zo smrťou. Vo svete módy je však dobré čiernu farbu vnímať skôr ako farbu neutrálnu, farbu, ktorá nevyjadruje žiadne emocie. Čierna farba môže byť označená za smutnú farbu, ale to je iba subjektívne hodnotenie niektorých ľudí. V móde čierna farba nie je smutná. V móde sú čierne topánky elegantnou obuvou, ktorá sa hodí takmer na všetky príležitosti, či už na ples alebo na obchodné stretnutie.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.